Maailma innovaatilisem WRC ralli korraldaja Rally Estonia x Netcorp

07 Jul Maailma innovaatilisem WRC ralli korraldaja Rally Estonia x Netcorp

Rally Estonia ja Netcorp alustasid koostööd 2021. aastal, kui maailma kõige innovaatilisem rallikorraldaja otsis endale tarkvaraarenduse partnerit, kes suudaks võrdlemisi lühikese ajaga neile väga olulise rakenduse välja töötada.

2021 – Korraldaja äpp

Kas ralli korraldamine tundub kerge ülesanne?

Ei, ralli korraldamine nõuab väga hästi organiseeritud meeskonda, läbitöötatud protsesse ja kommunikatsiooni ning ka olulist infot toimuva kohta.

Ralli korraldajad soovisid rakendust, mis pidi andma neile geopositsioonilise ülevaate sellest, kus parasjagu asuvad ralli kiiruskatsetega seotud tugipersonal, nagu turvamehed, meedikud ning muu tehniline personal.

Korraldajale on väga oluline informatsioon, kas kiiruskatse erinevates osades on kindlalt paigas personal, kes tagab nii külastajate kui ka rallisõitjate turvalisuse.

Kui siiski midagi peaks juhtuma, siis on samuti korraldajale oluline, et ta suudaks sündmuskohale saata kõige lähemal asuva vaba tugipersonali. Nii lüheneb oluliselt reageerimisaeg mistahes olukordadele, mida ralli korraldamises siiski alati ette tuleb.

Vähetähtsaks ei saa ka pidada seda, et Netcorpi väljatöötatud mobiilirakenduse kaudu sai kogu tugipersonal vaevata üles leida omale määratud ala läbi rakenduses oleva kaardifunktsionaalsuse.

Ralli korraldamisse on kaasatud aga sadu inimesi, kes peavad olema konkreetsel ajal oma vastutusalas. Inimeste suure arvu tõttu on selle info haldamine väga suurel alal ilma tehnoloogilise lahenduseta pea võimatu.

Seega töötasime välja lahenduse, mis võimaldab igal ralli personali liikmel leida kaardilt kergesti oma tööülesannete täitmise ala, anda endast märku, kui ta on oma ettenähtud alale jõudnud. Rakendus annab korraldajale ka märku kui millegipärast need inimesed seal kohal pole või sealt enneaegselt lahkuvad.

2021 – Pealtvaataja äpp (Android, iOS)

Kõik kes on kunagi esimest korda mõnel suurel rallil teavad, et väga keeruline on aru saada, kuhu täpselt minema peab, kuhu saab parkida, mis kell mingi kiiruskatse algab jne.

2021. aastal lisas keerukust ka asjaolu, et tulenevalt COVIDi hajutatuse nõudest oli pealtvaatajatel võimalik valida 16 erineva ralli kiiruskatsete paketi vahel. Nii suudeti piirata kiiruskatsete pealtvaatajate hulka 1000 inimesele kiiruskatse kohta.

Seega töötasime välja äpi, kust iga ralli pealtvaataja sai infot, millistele kiiruskatsetele just tema piletiga ligipääs on, kus need asuvad, kuhu saab parkida ja palju kulub aega nendeni sõitmiseks.

2022 – Valideerimise äpp

Ralli pileti ostjale tundub protsess kerge – vali pileti, maksan ära ja minu telefonile või e-kirjaga saabub elektrooniline pilet. Hiljem saan selle vahetada käepaela vastu ja siis pean ainult seda väravas ette näitama.

Köögi poole pealt on protsess aga palju keerulisem. Ühe korraliku ralli arsenali kuulub tihti 40-50 erineva “õigusega” piletit, mis kõik võimaldavad kas veidike erinevat ligipääsu erinevatele kiiruskatsetele ja aladele, üritustele ja vastuvõttudele. Samuti on nt VIP-piletite käepaeltega seotud ka toitlustamine ning selle korraldamine.

Kogu see info peab reaalajas veatult korraldaja süsteemi jõudma, et inimestel oleks tagatud ligipääs sinna, kuhu neil on õigus selleks olemas ning ka hoida ära piletite väärkasutamist.

Lõime rakenduse, mis vastab kõige kaasaegsematele piletisüsteemide standarditele ja võimaldab korraldajal paindlikult administreerida kõike piletitega seonduvat.

Ralli Estonia projektis osalesid meie poolt nii Eesti kui ka Poola meeskonna arendajad. Meie tehtud funktsionaalsused olid loodud kasutades React Native arenduskeelt ning kättesaadavad iOS ja Android platvormidel. Väga oluline partner selles protsessis oli ka Rally Estonia peamine tarkvara-arenduspartner Greaton, kes tegi lahendustele backend poole ning Rally Estonia disaini-meeskond.

Milline on Rally Estonia kliendina?

Võiks öelda, et ideaalne klient – nõudlik, mõtleb kastist välja, juhib oma toodet aktiivselt ega kohku uute ideede ees. Samas usaldab kompetentset arvamust ja suudab olla väga hea koostööpartner kogu tootearenduse tsükli vältel.

Suureks lisaboonuseks on ka see, et kogu Rally Estonia meeskond on väga-väga professionaalne ja ka inimeste tasandil väga fun ja sõbralik.

Kes on Netcorp?

Netcorp on Eesti tarkvaraarenduse ettevõtte, kellel on arendajad Eestis ja Poolas. Teeme nii rätseptarkvara (nagu Rally Estoniale), kui ka rendime klientidele oma Poola arendusmeeskondi pikaajaliselt tootearenduseks.

Meid on oma koostööga usaldanud ettevõtted nii Euroopast, Ameerikast kui ka Saudi Araabiast. Tuntuimad Eesti ettevõtted, kes meiega koostööd teevad on Nortal, Codeborne, Eesti Energia, Messente, Monese ja Bondora. Tutvu meie teenustega meie kodulehel.

fotor: Timo Anis, Karl Kirs, Jaanus Ree, Joo Creative, Rain Aunapu

Vaata ka täispikka videot, mida Urmo Aava arvab koostööst Netcorpiga.

 

Paavo Pauklin
info@netcorp.ee
No Comments

Post A Comment